Психологічна підтримка учнів та педагогів

Гарячі лінії для надання першої психологічної допомоги

Міністерство освіти і науки України пропонує телефони гарячих ліній для надання першої психологічної допомоги тим, хто її потребує:

1. Цілодобова лінія психологічної підтримки «Між нами» Львівський міський центр соціальних служб — 0800307305. Дзвінки з будь-яких операторів — безкоштовні.

2. Цілодобова безоплатна правова допомога /FreeLegalAid. - 0 800 213 103. Консультування з правових питань.

3. Центр психосоціальної підтримки НаУКМА та БО «Голоси дітей». Гаряча лінія для дітей (08.00 – 22.00): 0960392258; 099 198 57 95; 063 558 12 82.

4. Гаряча лінія НУО «Людина в біді» Безкоштовні психологічні консультації (24/7) 0 800 210 160.

5. Центр-Ресурс Професіонал. Системний сімейний психотерапевт. 09.00 – 20.00 тел у Польщі +4873 311 52 96. Вайбер, телеграм: (067)-718-99-66 (063)- 721-04-63 (066)-219-09-73.

6. Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації ГО «Ла Страда-Україна» працює цілодобово, за номерами 0 800 500 335 (зі стаціонарних) або 116 123 (з мобільних). Дзвінки безкоштовні, анонімні, конфіденційні.

7. "ПОРУЧ" - проект психологічної підтримки для підлітків та їх батьків https://poruch.me/.

Рекомендації щодо психологічної підтримки дитини з інтелектуальними порушеннями в кризових ситуаціях

Посібник для вчителів «Коли світ на межі змін: школа чутлива до психічного здоров'я»

Психоемоційна підтримка: турбота про себе під час війни

20 коротких відео із практиками самозаспокоєння розміщено на платформі «НУМО»

Психологічне здоров’я: реакції на екстремальні ситуації

Психологічне здоров’я: як «в очікуванні» зберігати спокій

Підтримай дитину: психоемоційна підтримка під час панічної атаки

Психологічне здоров’я: страх – це нормальна реакція організму на небезпеку

Психологічне здоров’я: Як полегшити адаптацію дитини до іншого місця проживання внаслідок вимушеного переселення?

Психологічне здоров’я: як зменшити вплив тригерів?

Психологічне здоров’я: важливі кроки для підтримки дитини під час повітряних тривог

Психологічне здоров'я: як побороти стан завмирання від впливу війни

Як запобігти шкідливому впливу інтернет-контенту на здоров’я і психіку дитини: поради для батьків

Психологічне здоров’я: що робити, якщо новини «вибили» вас із зони психологічної стійкості?

Психологи ДСНС радять: як допомогти дитині, якщо вона почула чи побачила щось шокуюче і злякалась

Онлайн-курс для освітян «Психологічна безпека дорослих та дітей під час повітряної тривоги у школі».

Психологічне здоров'я: які складнощі можуть виникнути в дитини під час повернення до навчання

Психологічне здоров'я: правила висловлювання гніву

Посібник «Коли світ на межі змін: стратегії адаптації. Психологічна підтримка вчителів та дітей у часи війни»

Як допомогти дітям не лякатися сирен

Як допомогти дитині у тривожній ситуації: поради сайту «Довідник безбар’єрності»

Освітній серіал "Психологічна підтримка себе та близьких для цивільних"

Як підтримати дитину, яка переживає посттравматичний стрес: поради для батьків

Як говорити з дітьми про війну: поради від експертів ЮНІСЕФ

Посттравматичний стресовий розлад в умовах воєнних дій: методи лікуваня

Онлайн-курс для батьків "Долаємо стреси разом"

"Тихі ігри" для відновлення емоційного стану дітей

Інформаційні ресурси по темі психологічної допомоги в часи війни

Онлайн-курс "Як підтримати дитину під час війни"

«Як говорити з дитиною про війну» – 7 порад від психологів

Методичні рекомендації «Перша психологічна допомога. Алгоритм дій»

Щоденні онлайн-зустрічі о 13.00 та 20.00 із сертифікованими психологами Асоціації інноваційної та цифрової освіти

Серія інформаційних матеріалів "Психологічна турбота від Світлани Ройз"

Телеграм-канал "Підтримай дитину"

Посібник «Розмови про війну»

Як підтримати та заспокоїти дитину під час війни

Як подбати про дитину, якщо ви перебуваєте з нею в укритті

Як мінімізувати ризик загубитися членам сім'ї

Міністерство освіти і науки України спільно з проєктом ПРОшкола (@proshkoluproject) створює інтерактивні групи психологічної допомоги для українських учителів.

Групи інтерактивної підтримки – супервізії, які будуть проводити кваліфіковані спеціалісти-психологи один раз на тиждень на платформі ZOOM. Під час 1,5-годинної розмови кожен з педагогів зможе поділитись своїми проблемами, поставити будь-які запитання, отримати психологічну допомогу. Груп може бути декілька, залежно від кількості охочих.

Щоб потрапити до групи психологічної підтримки, необхідно доєднатися до Телеграм-каналу, де будуть опубліковані оголошення про набір, час занять та перелік фахівців.

Більше інформації за посиланням